Mýty o klimatizáciách

Mýtus

Klimatizácia prenáša baktérie a vírusy, ktoré človek potom vdýchne a nakazí sa aj bez fyzického kontaktu.

Ako to naozaj je

Práve naopak. Zdravé klimatizácie baktérie a vírusy filtrujú a ničia, tieto zariadenia sú vybavené modernými patentovaným technológiami. Jednou z nich je technológia VirusDoctor (SAMSUNG Séria 7000), ktorá eliminuje až 99% biologického znečistenia v ovzduší. Technológia Daikin Flash Streamer je zas súborom niekoľkých čistiacich filtrov, ktoré zbavia vzduch nečistôt a baktérií.

Mýtus

Klimatizácia je príliš drahá, škaredá a nezdravá. Nielen jej samotné nainštalovanie, ale aj spotreba býva vysoká.

Ako to naozaj je

Ceny moderných klimatizačných jednotiek klesli za posledných 5 rokov približne na polovicu, z klimatizácie sa tak stáva dostupný tovar pre každého užívateľa. Každý renomovaný výrobca zároveň ponúka aj moderné dizajnové jednotky, ktoré získavajú prestížne ocenenia za dizajn, príkladom je DAIKIN Emura. Taktiež sa kladie veľký dôraz na úroveň filtrácie a úpravy vzduchu, bežne sa používa peľový, prachový, antibakteriálny a deodorizačný filter. Lepšie klimatizácie majú v sebe implementovaný ionizátor vzduchu, prípadne kompletnú čističku vzduchu ako DAIKIN Ururu Sarara, alebo technológiu VirusDoctor – SAMSUNG Séria 7000. Ročná spotreba jednej takejto klimatizácie nie je vyššia ako 20,- EUR.

Mýtus

Klimatizácia spôsobuje zápal spojiviek, dutín, rôzne respiračné ochorenia a tým množstvo problémov.

Ako to naozaj je

Tieto problémy spôsobuje najmä zlé nastavenie klimatizácie, ak užívateľ dodržiava pravidlo, že klimatizácia má byť nastavená na maximálny teplotný rozdiel medzi vonkajšou teplotou v tieni a nastavenou teplotou v interiéri 5°C, tieto problémy nevznikajú. Dôležité v tomto prípade je aj pravidelné čistenie a dezinfikovanie klimatizácie.

Mýtus

Klimatizácia spôsobuje bolesti krku a chrbtice, ktoré sa neskôr môžu stať chronické.

Ako to naozaj je

Jedná sa o symptómy, ktoré spôsobuje ofúknutie chladným vzduchom. Výhodou Zdravých klimatizácií je tzv. Inteligentné oko ako napr. DAIKIN Ururu Sarara. Ide o pohybový senzor, ktorý keď zachytí v miestnosti pohyb osôb, nasmeruje prúdenie vzduchu mimo ich zónu, čím sa predíde ofúknutiu chrbtice.

Mýtus

Klimatizácia je nezdravá a nebudem predsa riskovať zdravie svojho dieťaťa, ktoré ešte nemá poriadne rozvinutú imunitu.

Ako to naozaj je

Zdravá klimatizácia, vybavená pokročilou technológiou pre úpravu vzduchu, vie vzduch nielen vyčistiť a zbaviť ho vírusov, ale aj ionizovať, prípade upraviť jeho vlhkosť. Tým pádom môžete svoje dieťa ochrániť nielen pred prehrievaním organizmu, ale zároveň pred vírusmi a baktériami, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu.

Mýtus

Klimatizácia je príliš hlučná.

Ako to naozaj je

Zdravé klimatizácie sú v skutočnosti mimoriadne tiché, ich hlučnosť sa bežne pohybuje pod 20dB, v niektorých prípadoch je to dokonca iba 16dB, čo je už úroveň, ktorú náš sluch prakticky nedokáže zaregistrovať.

Mýtus

Hoci si klimatizáciu nastavím na presnú teplotu, mám pocit, že miestnosť vychladzuje stále viac a viac a neudržuje stálu teplotu v miestnosti.

Ako to naozaj je

Tento problém sa pri Zdravých klimatizáciách nevyskytuje. Naším klientom ponúkame iba moderné zariadenia, ktoré vďaka technológii Inverter dosahujú mimoriadne presnú a stabilnú teplotu.

Mýtus

Mám na ňu alergiu. Vždy keď som v miestnosti s klimatizáciou, tak ochoriem.

Ako to naozaj je

V skutočnosti sa jedná o problém s kombináciou chladného a suchého vzduchu, vyskytuje sa preto, že človek príde s veľmi teplého a vlhkého prostredia do relatívne chladného a suchšieho prostredia. Ak nie je na klimatizačnom zariadení nastavená vhodne teplota a teda maximálne o 5°C nižšia ako v exteriéry v tieni, tento stav môže nastať. Zdravé klimatizácie ako DAIKIN Ururu Sarara však vedia upraviť teplotu ako aj vlhkosť vzduchu v interiéry, čím sa tento problém vyrieši.

Mýtus

V miestnosti cirkuluje rovnaký vzduch, čím sa vysušuje a dráždi mi dýchacie cesty.

Ako to naozaj je

Zdravá klimatizácia ako DAIKIN Ururu Sarara vďaka modernej technológií privádza do miestnosti čerstvý vonkajší vzduch, ktorý je navyše zbavený vonkajších nečistôt. Zároveň dokáže vzduch v miestnosti aj zvlhčovať, čím znižuje podráždenie dýchacích ciest v dôsledku suchého vzduchu.

Top zdravé klimatizácie

DAIKIN Ururu Sarara

Dokonalá klimatizačná jednotka – chladí, kúri, zvlhčuje, odvlhčuje, vetrá a čistí vzduch

DAIKIN Stylish

Kompaktná dizajnová klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu.

DAIKIN EMURA II

Dizajnová klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu

DAIKIN Perfera

Diskrétna klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu.

created by 2CREATE advertising